g

Produkcija

Blogs

Šonedēļ mēs vēlamies dalīties ar jums trīs galvenajos matu izkrišanas cēloņos.

 

Ir trīs veidu matu izkrišana: androgenetic alopēcija, alopecia areata un telogen effluvium.

 

Androgēnā alopēcija

 

Visslavenākais un izplatītākais vīriešu matu izkrišanas veids, kas līdz 50 gadu vecumam skar aptuveni 85% visu vīriešu. To izraisa hormonu līmeņa izmaiņas vīrieša dzīves laikā, kad paaugstinās DHT (viela, kas bloķē barības vielu piegādi matu folikulam), matu folikuls saraujas un galu galā mati vairs nepieaug. Androgenētisko alopēciju atpazīst atkāpusies matu līnija vai kails plankums, kas aug galvas augšdaļā.


 

Alopēcija Areata 

 

Autoimūna slimība, ko var izraisīt vairāki dažādi faktori, piemēram, hormoni, vīrusi, alerģijas, toksīni vai stress. Aptuveni 2,1% cilvēku kādā dzīves posmā cieš no Alopecia Areata. Tas ietekmē gan vīriešus, gan sievietes, taču vairumā gadījumu atveseļošanā notiek gada laikā. Alopēcija Areata ir ļoti atpazīstama, jo tā izraisa neregulārus apaļus plankumus.

 

Telogen Effluvium

 

Telogen Effluvium vienmēr izraisa pārmērīgs stress. Kad jūsu ķermenis ir pakļauts intensīvam stresam, tas nonāk "izdzīvošanas režīmā". "Izdzīvošanas režīmā" ķermenis pārņems visu, lai barības vielas nosūtītu nebūtiskām ķermeņa daļām, ieskaitot matu folikulus. Matu folikulas saraujas un mati atslāņojas. Tomēr Telogen Effluvium bieži tiek atpazīts tikai pēc kāda laika, jo, kad mati tiek atdalīti no folikulāra, paiet zināms laiks, līdz mati sāk izkrist. Tas nozīmē, ka mēs pamanīsim matu izkrišanu apmēram 3 mēnešus pēc stipra stresa. Par laimi, šī matu izkrišanas forma nav pastāvīga, un mati atgriezīsies 3-5 mēnešu laikā. Arī Telogen Effluvium var izraisīt grūtniecība. Matu izkrišana ir vienāda visā galvas ādā, nevis atsevišķos matu izkrišanas vietas.

 

 

 

Krēms vai patči?

 

Patči tagad ir tik populāri, ka daudzi ir gatavi atteikties no parastā acu krēma. Inovatori, protams ir priecīgi, jo 20-30 minūšu laikā var sasniegt satriecošu rezultātu, tikai uzklājot patčus ap acīm. Taču ko teiks konservatori un skeptiķi? Kur ir zemūdens akmeņi un ko tagad darīt? Nevar būt, ka tagad var atteikties no ikdienas procedūrām, no masāžas un no klasiskā krēma? Centīsimies izvērtēt plusus un mīnusus!

 

Patči:

 

  • Ir radīti ātrai ādas kopšanai. Pateicoties termo efektam zem hidrogela plāksnēm, aktīvās vielas dziļi iesūcas epidermā. Līdz ar to patči darbojas ļoti ātri un efektīvi. Taču, neskatoties uz to, nedrīkst aizmirst, ka tie ir SOS līdzekļi, kas nenovērš ādas problēmas iemeslu.

  • Patčus var izmantot jebkurā dienas laikā. Bez liekām pūlēm un netērējot laiku. 

  • Katru dienu to izmantot nav vēlams. Labāk — 1-3 reizes nedēļā profilaksei. Taču ikdienā tāds aktīvs SOS līdzeklis ādai nav nepieciešams.

Krēms

 

  • Labs vecs krēms darbojas ne tik ātri, kā patči, taču tas dod pilvērtīgu ikdienas ādas kopšanu.

  • Ko gan neteiktu patču fani, bet krēma uzklāšanas procedūra ir tradicionāls sieviešu rituāls. Uzklājot ar klasisko metodi, mēs vēl lutinam seju ar vieglu masāžu, un tas dod papildus efektu mūsu ādai.

  • Ja āda nav pārāk jauna, tad ar patčiem nepietiks — ādai ir nepieciešama ļoti stabila kopšana un barošana.

 

Pastāstiet, ko jūs biežāk izvēlaties — krēmu vai patčus? Vai tomēr lietojat abus līdzekļus?

 AMARINA SIA

+371 66118778
info@amarina.lv

Valguma iela 20, Rīga.